Make your own free website on Tripod.com

 

 

 

 

 

התחלה חדשה  

"כמה זמן יעבור עד שאראה תוצאות " ?  או " אני רוצה להוריד את הבטן " ! , " תסתכל עלי אני רזה אין לי טיפת שריר – אתה מאמין שתוכל לעשות איתי משהו " ? ... " אני לא רוצה להראות מר עולם כמו הגורילות מהמגזין אלא, אתה יודע , קצת ידיים קצת חזה "

שאלות אלו ורבות מסוגן עולות בדר"כ בפגישה הראשונה ...

ובכן , ראשית דבר בעומדי מול הלקוח בפגישה זו אני מתשאל אותו אודות מטרותיו , על הזמן אשר יהיה  מוכן להשקיע ( הן במישור הפיסי והן במישור המנטלי ) , אודות מצבו הבריאותי , האם התאמן בעבר ומה היעד אותו הוא מציב לעצמו בכדי לראות תוצאות .. תהליך שכזה נקרא התאמת צפיות .

לאלו מכם  שרואים בחדר הכושר דבר שטחי חסר מהות , לאלו מכם שמגיעים לחדר הכושר כי פשוט אין ברירה והם עושים זאת עקב "אילוצים "  כי עוד מעט  יוצאת השמש והקיץ כבר דופק על חלונכם . ובכן ידידיי חדר הכושר הוא אהבה , חדר הכושר הוא התמכרות ומי שאוהב את גופו ואת נפשו מבין כרגע על מה אני מדבר . חדר הכושר נותן לנו את האפשרות לעמוד מול המראה בבוקר לחייך ולהגיד לעצמי  " אני נראה טוב " ! . חדר הכושר מאפשר לכם להיות אנרגטים כאשר אתם יושבים רוב היום מול המחשב או נעים מפגישה  לפגישה וכאשר אתם יוצאים לאיזושהי מסיבה ובא לכם להתלבש בסטייל עם איזו חולצה צמודה או חצאית קצרה. ובכן איך וכיצד עושים זאת ?! – התקופה הראשונה הנה "תקופת  הטירונות" תקופת ה"אוברול הכללי " , תקופה שבה אנו פוגשים בפעם הראשונה את המכשירים ומשתמשים בהם בעדינות, מעט מכל דבר : קצת חזה , קצת גב , ידיים ,רגליים ,בטן ועבודה אירובית במידה מסוימת . חשוב שהעבודה תתבצע במשקלים קלים בין 12-15 חזרות ושני סטים לכל היותר לכל קבוצת שריר , לעיתים קיימת האפשרות אצל חלק מהמתאמנים להרים משקלים כבדים יותר אך הראקציה המאוחרת פעמים רבות לא מטיבה עם הגוף שכן גופנו מתמלא בחומצות חלב ובנוסף ייתכנו קרעים מיקרוסקופים בשריר ,דבר המתבטא בהרגשה של כיווץ חזק ושרירים תפוסים . לכן כדאי לתרגל בהדרגתיות  ולא להיסחף .

שאלה שכיחה הנשאלת בהקשר לתוכנית הנ"ל היא –מהי הכמות אותה אני צריך להרים , כמה פלטות , איזה משקל כדאי לי ... ובכן תשובתי היא , שהמשקל צריך להיות כזה שיאפשר לי לסיים 15 חזרות, לא משקל כבד מדי שאוכל לבצע עמו רק 10 חזרות ולא קל מדי שאוכל להגיע ל30 חזרות ועוד אח"כ יהיה לי כוח  להרים מקרר ביד אחת . יש צורך להגיע למצב שבחזרה ה14 וה15 כבר יהיה לי קשה ואני ארגיש את אותותיה של העייפות . באשר לביצוע התרגילים והוספת המשקלים אל תתביישו אף פעם לשאול את המדריך זה תפקידנו ובשעות שאתם נמצאים בחדר הכושר אנו נועדנו כדי להיענות לצרכים שלכם /כן . חשוב מאוד לבצע חימום לפני הכניסה למכשור, חימום אירובי או חימום של תנועות גוף . כמו כן אני זוקף חשיבות רבה להרפיה ולמתיחות בסוף האימון. ( חשוב לציין כי תוכנית זו מיועדת לקבוצת המתחילים אך היא מאגדת בתוכה את אלו שעסקו בעבר בחדר הכושר ונמנעו מפעילות במשך תקופה ארוכה ) .

בעולם שבו הזמן מכתיב את סדר היום שבו העסקים נעים במהירות המחשבה , עולם שבו חלק גדול מהאוכלוסייה מחפש אחר קריירה והצלחה , לימודים ופרנסה טובה . בעולם שכזה פתאום מתמלא מאגר התירוצים ואנו אומרים "אין לי זמן " , ובכן רבותיי תפנו זמן ! כי זה חשוב וללא מעט פנאי לגוף הנפש פשוט תקרוס בסופו של דבר . אנו חייבים לשלב ואני אומר לכם זאת כסטודנט למשפטים שמבלה את רוב שעות היום באקדמיה ואת שעות הערב בעבודה ועדיין אני מוצא את הזמן להפעיל את גופי , כי לגלות לכם סוד – האימונים הם אלו שמשאירים אותי ערני ומאושר .

 

בכתבה של היום דנו וסקרנו אודות "טבילת האש " הראשונה בחדר הכושר  התקופה שלאחריה היא כבר קלה יותר , פחות מלחיצה , פחות מפחידה , הגוף מוכן יותר והנפש רוצה יותר .

על כך בכלל ועל אימונים לנשים ולגברים שרוצים "להזיז" איזה שריר בגופם בכתבה הבאה .

 

                                                                                                    

                                                                                                    שלכם ,

                        

                                                                                            איתי  שונשיין

              

                                                                                 מדריך ומאמן כושר מוסמך

 

                                                                                       לפרטים - 051303704                                                                                                                                        

לחץ כאן כדי לחזור לאתר הבית